DWDR چیست و تفاوت HDR با تکنولوژی dwdr

DWDR چیست و تفاوت HDR با تکنولوژی dwdr

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم DWDR چیست و چه تفاوتی با HDR دارد؟ DWDR HDR هر دو در جهت بهتر شدن تصویر کمک می‌کنند. در شرایطی که نور مستقیم خورشید به دوربین یا سوژه می‌تابد یا تصاویر پشت شیشه و پنجره هستند، با کمک این دو قابلیت می‌توان تصویری واضح دریافت کرد. در ادامه با این دو تکنولوژی آشنا می‌شویم.

تفاوت تصاویر با درجه های نوری مختلف

DWDR چیست؟

DWDR چیست و چگونه مشکلات و چالش‌های نوری را رفع می‌کند؟ نورهای فلورسنت یا نور ناشی از چراغ ماشین‌ها بر کیفیت تصویر دوربین مدار بسته تاثیر می‌گذارد. به کمک DWDR این روشنایی‌ها با کمک نرم افزار کم شده و تصویر با کیفیت تولید می‌شود. در تصاویری که نور زیاد است از این تکنولوژی استفاده می‌کنند. DWDR نوعی تکنیک است که با کمک نرم‌افزار پیاده‌سازی می‌شود. با توجه به شرایط نوری تصویر می‌توان DWDR را بین ۱ تا ۸ تنظیم کرد. DWDR TRUEیک حسگر است که روی دوربین‌های مداربسته وجود دارد. با کمک آن چند عکس در شرایط نوری مختلف گرفته شده و از ترکیب آنها یک تصویر نهایی با کیفیت ایجاد می‌شود. با کمک WDR تصاویر با شدت نوری مختلف گرفته شده و با هم ترکیب می‌شوند تا تصویر نهایی مشکل نوری نداشته باشد.

HDR چیست؟

قبل از بررسی تفاوت HDR با تکنولوژی dwdr ابتدا با آن آشنا می‌شویم. از HDR در موبایل برای روشن کردن عکس‌ها استفاده می‌کنند. در واقع نوعی تکنیک برای ویرایش و پاک سازی تصاویر است. از نظر کیفیت DWDR نسبت به HDR بهتر عمل می‌کند. ملاک کیفیت تصویر از نظر نور با dB سنجیده می‌شود. dB نسبت بین پر نورترین و کم نورترین جسمی است که دوربین ثبت می نماید. هر چقدر این عدد بیشتر باشد، دوربین تصویر بهتری در نور کم ثبت می‌نماید.

تفاوت HDR با تکنولوژی dwdr

DWDR چیست و تفاوت آن با HDR ز چه نظر است؟ HDR تکنولوژی است که در دوربین مدار بسته به کار می رود اما DWDR نوعی تکنیک نرم افزاری است که با تغییر میزان گاما کیفیت نور تصویر را بهبود می بخشد. هدف آنها کمک به ثبت تصاویر در شرایط نوری چالش برانگیز است. در محل هایی مثل لابی هتل ها یا بوتیک ها باید به مکان نصب دوربین دقت کرد، زیرا انعکاس نور شیشه ها بر کیفیت تصاویر ضبط شده تاثیر می گذارد. در صورتی که تابش نور به سوژه زیاد باشد یک نقطه روشن بزرگ روی تصاویر می‌افتد. تکنولوژی WDR واقعی هر نوع تابش نور مستقیم یا انعکاس از شیشه را از بین می‌برد و تصاویر با کیفیت ضبط می‌شوند.

جمع بندی نهایی

در این مقاله بررسی کردیم DWDR چیست و تفاوت HDR با آن چیست؟ DWDR با تعدیل میزان گاما نقاط تاریک را بهبود می بخشد و یک تصویر خوب و با کیفیت ارائه می نماید. این روش دیجیتالی و مبتنی بر نرم افزار است. HDR یا محدوده دینامیکی به تفاوت بین کمترین و بیشترین میزان نور قابل تشخیص اطلاق می شود. وقتی قابلیت HDR را در دوربین فعال کنید، چند عکس پشت سر هم با شرایط نوری مختلف گرفته شده و سپس با هم ترکیب می شوند و یک عکس خوب تولید می گردد.

DWDR چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open

Call Now Button